Image-empty-state.png

Equal Education - Equal Opportunities

WaCaDo

Яна Бурка (17 років)

Заліщики (Тепнорпільска обл.)

Діти, які навчаються у школі-інтернат не налаштовані на майбутнє за межами міста. Під час навчання, їм не надається стільки можливостей, скільки отримують учні такої ж вікової категорії у інших навчальних закладах. Протягом 3 місяців ми провели 13 спеціалізованих занять та 4 конференції з групою із 10 учасників. Внаслідок цього, вдалося зруйнувати стереотип щодо лімітованої кількості професійних напрямів цих учасників, адже нам вдалося поглибити їх творчі, наукові, волонтерські та навіть політичні таланти.

Image-empty-state.png

Youth Participation. Social Activism

Tingo-X

Єгор Штанько (17 років)

Асканія-Нова (Херсонська обл.)

З моменту запуску в жовтні 2018 ми залучили понад 100 студентів до більш ніж 10 соціальних заходів. П'ять волонтерів з різним досвідом працюють над кожним проектом "Тінго X" в таких ключових темах: освіта 21 століття, здоровий спосіб життя, охорона навколишнього середовища і соціальна активність. Сьогодні «Тінго Х» використовує сучасний підхід до поширення ідей та методів американської шкільної системи. Він допомагає надати більше інтелектуальної свободи українським студентам. Крім того, цей амбітний проект відстежує реальні наслідки своєї діяльності, семінарів, заходів: після чотирьох місяців «Тінго Х» має ідеальний трек з оцінкою 4,9 з 5. Ми робимо зміни і ми змінюємося. Ми - «Тінго Х»!

Image-empty-state.png

Youth Participation. Social Activism

Kolomiya Debate School

Оля Вітенко (16 років); Катерина Венц (16 років)

Коломия (Івано-Франківська обл.)

Ми створили одноденну дебатну школу, яка складалась з теорії та практики. Під час тренінгів тренери поділились всіма секретами ефективних промов та ввели у правила дебатів. Розповіли, як позбутись страху публічних виступів, адже це є надзвичайно необхідним для молоді, яка планує реалізувати себе у різних сферах діяльності. У результаті було засновано ГО “Kolomiya Debate Union”, яка активно працює над залученням підлітків у розвиток нашого містечка.

Image-empty-state.png

Freedom of Expression

BeYOUtiful

Лілія Алєксанова (15 років)

Черкаси

Головна ідея - познайомити різновікову аудиторію з поняттям «бодіпозитив» та надихнути на бачення краси у собі та оточуючих. Проект було ініційовано у форматі фото виставки з 27 фоторобіт на яких було зображено 9 підлітків-активістів та 18 учасників Ротарі Клубу Черкаси-центр. Фото були зроблені у чорно-білому форматі, кольоровими залишалися лише конкретні риси обличчя, які людина на фото виділила як улюблені в собі. Наприкінці було проведено анкетування, за яким визначено, що проект позитивно вплинув на 100% учасників анкетування.

Image-empty-state.png

Fighting Discrimination. Social Activism

Smart-go

Дарина Антонюк (17 років)

Рівне

Наша мета - залучити молодь до громадського життя, та процесу розручення стереотипів та упередженнь, що ведуть до дискримінації. Для досягення мети ми зайнялись створенням дискусійних платформ та воркшопів (на теми сучасного мистецтва, стигматизації, боротьби з упередженнями. Ми ініціювали "буккросинг" у школах, бібліотеці та кав'ярнях міста, а також створили веб-ресурсу, де молодь може ділитися своїми ідеями, розповідати історії досвіду, успіхів та "факапів", дискутувати на теми гендерної рівності, екології, освіти, соціальних змін.

Image-empty-state.png

Youth Participation. Social Activism

FLOW

Соломія Федорейко (16 років), Валентин Гур‘єв (16 років)

Чортків (Тернопільська обл.)

Ми взялися за створення дорадчого органу міської ради із метою налагодження зв’язку між молоддю та владою аби надати молоді голосу та можливість змінювати власну громаду та місто. Конкретна діяльність “FLOW” полягатиме в організації освітніх та культурних заходів і створенні суспільнокорисних проектів.

Image-empty-state.png

Innovation

Painted Skies

Артем Агванян (15 років)

Маріуполь (Донецька обл.)

Я розробив веб-додаток, який допомагає учням та студентам конспектувати швидше та зберігати нотатки у хмарному середовищі, щоб повернутися до них та відтворити законспектоване в будь-яку хвилину. Такий проект представляє цілком новий спосіб обробки інформації. Завдяки додатку, користувачі матимуть більше часу на творчу діяльність та не будуть його витрачати на нудну обробку інформації, яку можна делегувати комп'ютеру. Додаток допоможе користувачам побачити цілковиту картину інформації за допомогою інтелект-карт, а не бездумно переписувати текст, аби здати залік.

Image-empty-state.png

Equal Education - Equal Opportunities

КІД - Клуб Інтернаціональної Дружби

Олексій Клапушинський (14 років)

Первомайське (Миколаївська обл.)

Головною метою створення англомовного клубу у школі є популяризація англійської мови серед учнів 8-11 класів. Суть проекту в тому , щоб показати підліткам усю важливість англійської мови , але і в той самий час показати , що ця мова не така складна для вивчення!

Image-empty-state.png

Social Happiness. Ecology

Хюгге: рецепт щастя від данців

Яна Петрова (15 років)

Тернопіль

Кажуть, що у Данії найщасливіші люди. Тому наша команда захотіла розповісти і показати, як зробити світ навколо більш затишним і домашнім, використовуючи формулу данців. Перший спікер розповів про те, що таке Хюгге і чому так важливо застосовувати цей метод кожного дня, а другий - як пов'язані екологія та щастя. На рефлексії ми дивились відео-інтерв'ю людей, які розповідали про своє власне хюгге; порефлексувавши, все-таки знайшли формулу щастя для кожного з нас.

Image-empty-state.png

Professional Orientatoin

Bright Brain

Катерина Лотоцька (17 років)

Тернопіль

Я поставила за мету допомогти учням 9-11 класів розібратись зі своїми вподобаннями та обрати професію, яка їм буде до душі. Спочатку я відвідувала школи свого міста і давала випускникам поради, щодо вибору майбутньої професії. Учні проходили різні тести, які я підготувала разом з психологом. Також вони дізналися про онлайн ресурси для самоосвіти та можливості для молоді. Другим етапом був день зі спікерами. Захід відвідало 30 учасників. Вони прослухали лекції 4 спікерів, що досягли успіху в молодому віці. Вони ділилися своїм досвідом та порадами, й заряджали молоде покоління мотивацією.

Image-empty-state.png

Equal Education. Youth Participation

ICEBERG

Андрій Каширський (16 років)

Судова Вишня

Наше місто було зовсім неактивним. Його життям та проблемами майже ніхто не цікавився. Команда проекту вирішила змінити це, тому ми й реалізували «ICEBERG». Крім того, що ми слідували цілі нашого проекту - допомагати дітям та навчати англійської, ми розбудили свідомість місцевих жителів: зараз вони самі розробляють подібні проекти.

Image-empty-state.png

Innovation. Ecology

Un-bottom waste bin

Катерина Малкіна (16 років)

Маріуполь

Проект має два аспекти: науковий і соціальний. Наукова сторона проекту (реалізація якого тривала два роки) полягала в дослідженні та створенні нової технології утилізації поліетиленових відходів - "біо-утилізації" та розробки першого робочого прототипу. Соціальна частина проекту полягає у створенні робочого прототипу та спробі використати її на невеликих комунальних межпризах, а також організувати обговорення у моєму комунальному закладі з підлітками (14-17 років).

Image-empty-state.png

Diversity. Cultural dialog

Культурне різноманіття

Анна Булава (18 років)

Харків

Задля створення ефективного культурного діалогу я вирішила органіувати лекцію та дискусію на тему культурного різноманіття в контексті сучасної України. На заході були присутні експерти із політики й міжнародних відносин, тож у всіх була можливість дізнатися професійну оцінку питання. Також серед учасників були представники національних меншин. Вони розповіли про свій досвід життя в Україні. На заході була жвава дискусія про культурне різноманіття з різних точок зору. Учасники виявили найголовніші проблеми, із якими стикаються іноземні студенти, коли навчаються в Україні, та обговорили шляхи їхн вирішення.

Image-empty-state.png

Art. Culture

Спадщина

Тигран Согоян (18 років)

Київ

Метою мого проекту булв захист національних культурних пам’яток та заохочення фінансування на їх відновлення. Україна може пишатися більше ніж 160 архітектурними пам’ятками, однак тільки 22 (13%) забезпечені стабільною фінансовою підтримкою від українського уряду або ЮНЕСКО. На жаль, решта нашої спадщини знаходиться в критичному стані через недбалість і політиків, і звичайних людей. Я створив акаунти у соцмережах Інстаграм і Фейсбук, де періодично висвітлюю інформацію щодо цих архітектурних пам’яток. Постер, на якому зображена будівля сьогодні і століття тому, також доповнений інформацією про актуальність проблеми. Таким чином я розповсюджую це всією Україною та заохочую людей залучитися до масового відновлення історичних будівель.

Image-empty-state.png

Art. Social Work

Старість у радості

Олександра Тарасенко (16 років)

Кропивницький

Проект був проведений у Кропивницькому психоневрологічному пансіонаті. Перш ніж я вперше поїхала до пансіонату, я думала, що ці люди жили в жахливих умовах, і всім їм необхідні гроші для нормального життя. Проте все виявилося інакше: на щастя, ці люди живуть у хороших умовах, але в чому їм насправді бракує любові та уваги з боку інших, особливо з боку молоді. Я вирішила організувати дитяче талант шоу для людей похилого віку. Багато учнів і дошкільнят взяли участь, бо хотіли показати свій талант у співі, танцях, декламації віршів та розповідей та грі на музичних інструментах. Після візиту всі бачили сльози радості на обличчях людей похилого віку, і це було найбільшою нагородою, яку ми могли отримати.